basen-tra
NIEZRÓWNANE PIĘKNO I TRWAŁOŚĆ
MOZAIKA SZKLANA
basen-tra

GLITTER

NEW COLLECTION

 

1678811533_happyhouse-guru-p-plitka-dlya-basseina-golubaya-bassein-kras-64
MOZAIKA BASENOWA
IDEALNE WYKOŃCZENIE BASENU

ZNAJDŹ ŹRÓDŁO INSPIRACJI

Szklana mozaika dzisiaj

Szklana mozaika

Płytki mozaikowe są dziś wykonane z różnych materiałów. Nowoczesne technologie pozwalają tworzyć płytki w dowolnych kolorach, ze stopniowym przejściem niektórych tonów do innych. Pozwala to na wykonanie wysoce artystycznych paneli z mozaiki, które można stosować w dowolnym miejscu, zarówno we wnętrzu, jak i na zewnątrz, na ścianach, podłodze i suficie.

Właściwości mozaiki szklanej

Wytrzymałość, wilgoć i mrozoodporność szkła wielokrotnie przewyższają inne materiały. W szkle nie ma porów, które zmniejszają wytrzymałość i do których może gromadzić się woda. Dlatego szkło nie jest niebezpieczne dla żadnych wpływów atmosferycznych. W odniesieniu do związków chemicznych, nawet najbardziej agresywnych, szkło jest całkowicie obojętne. Można go myć dowolnymi związkami, nie straci połysku i koloru.

cb692e35a09ec3853a45fcbdddfd0a58

ROZWIĄZANIA KOLORYSTYCZNE

Mozaika basenowa występuje w szerokiej gamie kolorów i rodzajów powierzchni. Mozaikę można układać jednym kolorem, mieszanką kilku kolorów lub wzorem. Najczęściej do basenów stosuje się mozaikę w następujących odcieniach: niebieski, niebieski, turkusowy, fala morska, zielony.

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE WYBORU

Jak wybrać mozaikę basenową? Przed zakupem upewnij się, że materiał ma specjalne właściwości. Najważniejszą z nich jest absorpcja wody. Im niższa, tym lepsza mozaika nadaje się do basenu. Procent absorpcji wody nie powinien przekraczać 3%. Materiał o porowatej strukturze nie jest odpowiedni, ponieważ doskonale wchłania i zatrzymuje wilgoć, w wyniku czego pęka, zapada się. Do basenu idealna jest szklana mozaika. Jego właściwości spełniają najwyższe wymagania, co gwarantuje nam długą żywotność.

Mozaika szklana: zalety, zastosowanie

Mozaika jest jednym z najstarszych sposobów dekoracji, stosowanym w najlepszych budynkach tamtych czasów: w pałacach i świątyniach. Archeolodzy znajdują ślady mozaiki w wykopaliskach w Azji, Ameryce Południowej, Grecji. Czasami udaje się wydobyć dobrze zachowane fragmenty ścian z tak wykwintną dekoracją.

W tamtych czasach mozaika była wykonana z kawałków kamienia lub smaltu – naturalnego szkła. Nie wiedzieli, jak sztucznie wytwarzać szkło. Ale ludzie zauważyli, że smalt tworzy się tam, gdzie piorun uderzył w piasek lub palił się bardzo gorący ogień. Kolor powstałych kawałków zależał od obecności w danym miejscu zanieczyszczeń do piasku. A potem zaczęli robić wyroby szklane. Początkowo były to małe kawałki, całkiem odpowiednie do wykonania mozaiki. Tak powstała pierwsza sztuczna Mozaika szklana.